Mając na uwadze potrzeby naszych klientów, przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym krok po kroku przedstawiliśmy informacje, w jaki sposób wykonać efektowną dekorację za pomocą szablonu malarskiego.


przygotowanie podłoża

1. Przygotowanie podłoża

Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać jest przygotowanie powierzchni. Chodzi o dokładne oczyszczenie miejsca, w jakim chcemy wykonać ścienną dekorację. Przy użyciu miękkiej szmatki ścieramy kurz oraz inne zabrudzenia. Do szablonu malarskiego dołączamy jego próbkę, aby w mało widocznym miejscu przeprowadzić test jego przyczepności do ściany. Tynki lub farby słabo przylegające do podłoża mogą pod wpływem zdejmowania szablonu odrywać się od ściany. Jeśli tak się będzie działo, prosimy o kontakt.

Ważne!
Szablony malarskie można zastosować dopiero po upływie dwóch tygodni od malowania. Nie zalecamy wcześniejszego ich stosowania, gdyż może to powodować jego odklejanie się, co skutkuje nie rozpatrzeniem reklamacji. Podłoża malowane farbami o wysokiej zawartości lateksu negatywnie wpływają na przyczepność szablonu. Z tego powodu zalecamy wcześniejsze przeprowadzenie testu, mając na uwadze, że jakiekolwiek odklejanie się dekoracji nie będzie powodem do złożenia reklamacji.


przygotowanie szablonu malarskiego

2. Przygotowanie szablonu malarskiego

Szablon wysyłamy do Państwa za pomocą kartonowej tuby, w której znajduje się zwinięta w rulon dekoracja, którą należy wyciągnąć i rozłożyć na płaskiej powierzchni, wzorem do dołu. Za pomocą rakli wygładzamy całą jego powierzchnię, aby poszczególne warstwy szablonu idealnie ze sobą współgrały.


rozmieszczenie dekoracji

3. Rozmieszczenie dekoracji

W wyznaczonym wcześniej miejscu zalecamy umieszczenie szablonu i przymocowanie go za pomocą taśmy samoprzylepnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy lepiej zobrazować sobie miejsce aplikacji, co bez wątpienia ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji, co do zastosowanej aranżacji.


ściąganie papieru podkładowego

4. Ściąganie papieru podkładowego

W dalszej kolejności konieczne będzie dokładne wypoziomowanie dekoracji, a następnie odklejenie grubego, kratkowanego papieru. Zalecamy, aby czynność rozpoczynać od narożników, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko przedostawania się bąbelków powietrza. Gdyby jednak pojawił się jakiś pęcherzyk, należy jak najszybciej odkleić dekorację i przykleić ją na nowo, dbając o odpowiednie jej dociśnięcie do podłoża, a następnie usunięcie papieru. Jednorazowo można odkleić nie więcej niż 40 cm papieru podkładowego.


aplikacja

5. Aplikacja

Przy użyciu dołączonej do zestawu rakli, dociskamy szablon do ściany, wykonując poziome ruchy dłońmi, stopniowo przesuwając się ku dołowi. W ten sposób minimalizujemy ryzyko powstawania bąbelków powietrza.


usuwanie papieru transportowego i malowanie wzoru

6. Usuwanie papieru i malowanie wzoru

Jeśli naklejenie szablonu zakończyło się sukcesem, możemy przystąpić do odklejania papieru, jakim dekoracja została zabezpieczona na czas transportu. W tym celu należy powoli prowadzić go do podłoża, dbając o to, aby wszystkie elementy wzoru zostały na powierzchni. W sytuacji, gdyby któryś pozostał na papierze, czynność należy powtórzyć, poprzez ponowne odklejenie, przyklejenie i dociśnięcie. W dalszej kolejności pozostanie nam nałożenie farby. Zalecamy, aby czynność zacząć od krawędzi wzoru, następnie nałożyć kilka warstw farby, aby wzór stał się widoczny. Do malowania można używać małego wałeczka albo miękkiej gąbki.


usuwanie szablonu

7. Usuwanie szablonu

Gdy ostatnia warstwa farby zostanie nałożona i nieco przeschnie, można przystąpić do odklejania szablonu. Czynność wykonujemy powoli, delikatnym ruchem dłoni.


gotowy wzór na ścianie

8. Gotowy wzór

Wzór udało się odtworzyć? Jeśli tak, to znaczy, że czynność została zakończona sukcesem!

Gratulujemy!